رطب خورده منع رطب کی کند! - پایگاه خبری تحلیلی اترک

آرشیو

روز : ماه : سال :

rotab1

کسی که به مطلبی نقدی دارد، خودنباید همان مطلب را بارها و بارها مرتکب شده باشد.

به گزارش راه اترک، شخصی که گویا برای اولین بار هم است که وارد شهر کلاله می شود، وارد شهر شده و به نصب پارچه نوشته ها در خصوص شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها نقد کرده و متاسفانه در نقدی بدون تامل، این پارچه نوشته ها را توهین به یکی از صحابه پیامبر اعلام کرده است.

این درحالی است که پارچه نوشته ها مربوط به ایام شهادت دختر پیامبر اسلام صلی الله و علیه و آله و سلم است و همگان (اعم از اهل سنت و تشیع) نسبت به دختر حضرت پیامبر صلی الله و علیه و آله و سلم احترام ویژه قائل هستند.

مطالب نوشته شده بر روی پارچه نیز هیچ مطلب توهین آمیزی نداشته و همان مطالبی است که در شان این بانوی دو عالم آمده است.

این درحالی است که خود این فرد در کانال مجازی که در تلگرام دارد، بارها و بارها به یک قومیت اهانت های بسیار ناروا ابراز داشته است.

وی در مطالب خود بارها و بارها قومیت سیستانی را مورد اهانت قرار داده و آنها را دزد و راهزن و ... نام نهاده است!؟؟

rotab3
ما در روایات داریم که رطب خورده منع رطب کی کند، روی سخن ما با این فرد که اهل علم و سواد دینی نیز هستند این است که برادر گرامی، ای کاش این نقد را اولا نه در فضای مجازی که در فضای حقیقی منتشر می کردی تا فضای جامعه شهری را که اهل آن نیز نبودی، متشنج نمی کردی!

دوما: ای کاش خود شما عامل به چیزی بودید که به آن انتقاد دارید!!!

برای مزید اطلاع داستان ماجرا را در زیر می آوریم.

می گویند در زمان حضرت رسول یك مادر همراه كودك خردسالش آمد پیش آن حضرت و گفت یا رسول الله من از دست این بچه عاجز شده ام ! این بچه رطب را خیلی دوست دارد و زیاد می خورد و حالا هم حالش خوب نیست ولی حرف مرا نمی شوند و هر چه سفارش می كنم كه خرما نخورد باز هم گوش نمی دهد. چون شما پیغمبر هستید و حرف شما اثری دارد ، امروز او را آورده ام اینجا كه نصیحتش كنید و بفرمائید از خوردن رطب پرهیز كند، پیغمبر فرمود: بسیار خوب، شما امروز بروید و فردا كودك را بیاورید تا نصیحت كنم.
مادر، بچه را برد و فردا آورد و پیغمبر با زبان خوش با كودك صحبت كرد و در میان حرفها او را نصیحت كرد كه به حرف مادرش گوش بدهد و از خوردن رطب پرهیز كنید تابیماریش خوب شود و بعد بتواند بیشتر رطب شیرین بخورد و بازی كند و مادرش از او راضی باشد كودك قبول كرد و گفت : تا حالا نگفته بودند كه چرا نباید بخورم، اگر درست می فهمیدم كه خرما چرا ضرر دارد گوش می كردم ولی مادرم می خواست با داد و فریاد و نفرین و آفرین مرا به حرف شنوی مجبور كند ، من هم خرما می خواستم، حالا دلیلش را فهمیدم تا هر وقت كه مادر بگوید پرهیز می كنم.
پیغمبر كودك را نوازش كرد . وقتی حرفها تمام شد مادر از حضرت تشكر كرد و پرسید : حالا كه كار به این آسانی بود آیا ممكن است بفرمائید چرا دیروز او را نصیحت نكردید ؟ مگر دیروز و امروز چه تفاوتی داشت ؟ حضرت فرمود : دیروز و امروز با هم فرق نداشت ولی من دیروز خودم خرما خورده بودم و شایسته این بود روزی دیگران را منع كنم كه خودم خرما نخورده باشم. حرف خوب وقتی اثر دارد كه خود گوینده هم به آن عمل كرده باشد.

شما برادر گرامی که یک قومیت را در کل مورد اهانت قرار داده و همه آنها را دزد و راهزن برمی شمرید، چگونه خواهید توانست از یک پارچه ای که هیچ توهین مستقیمی هم در آن وجود ندارد، اولا توهین را برداشت کرده و بعد از آن نام محترم صحابه پیامبر صلی الله و علیه و آله و سلم را هم در آن مشاهده کرده اید؟؟!!

امیدوارم که ان شاء الله این برادر دینی ما کمی بیشتر بیاندیشند و حتما هم آن مطالب توهین آمیز در کانال خود حذف کنند تا ناراحتی پیش آمده این قومیت نیز با حذف مطالب مورد نظر و عذرخواهی این برادر دینی، برطرف شود.

و من الله توفیق

کاتب سیستانی2 از کلاله

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید