کد خبر

FATF1

یک کارشناس مسائل سیاسی در خصوص کنوانسیون FATF گفت: پذیرش این لایحه و کنوانسیون به معنای نرمش قهرمانانه نیست.

به گزارش راه اترک، چندی قبل بود که 143 نماینده از مجموع 290 نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، به پذیرش FATF رای موافق دادند و این لایحه به شورای نگهبان برای تایید نهایی ارجاع شد.

اما نکته ای که از چشم مردم پوشیده مانده بود این است که در جلسه غیر علنی مجلس با حضور وزیر امور خارجه چه صحبتهایی شده بود که نمایندگان علی رغم اطلاع از نتایج پذیرش این کنوانسیون، به آن رای موافق دادند.

در جلسه ای که در مجلس برگزار شده گویا این گونه عنوان شده است که روسیه و چین هم به ما گفته اند :باید FATF را بپذیرید تا ما با شما مراوده داشته باشیم.

اما تجربه ثابت کرده که تا زمانی که ما روی پای خود ایستاده ایم دشمن هم به ما احترام گذاشته و همین که ما ذره ای در مقابل دشمن کمر خم کردیم آنهم نه از روی جایگاه قهرمانانه، دشمن هم ما را تحقیر کرده و هم از ما باج خواسته است.

در زمان مذاکرات هسته ای، رهبر معظم انقلاب فرمودند: مذاکره همراه با نرمش قهرمانانه باشد اما متاسفانه سیاست زدگی ما و سیاسی بازی کردن طرف مقابل، برجامی را بر ما تحمیل کرد که سرانجامش به جز هیچ برای ما چیزی به همراه نداشت.

لطفا سیاست مداران بدانند در زمان جنگ تحمیلی ما تنها بودیم و جهانی علیه ما بود، حالا مردم ما همان مردم هستند، ایرانیهای با غروری که زندگی با عزت را می خواهند نه زندگی با خفت.

انتهای پیام/ج.میرزایی

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید