shahrdari

یک سوال در پس معرفی 8 شهردار نمونه استان ذهن خیلیها را به خود مشغول کرده است: ملاک انتخاب شهرداران نمونه در استان گلستان چه معیارهایی بوده است؟

به گزارش راه اترک، چند روزی از معرفی شهرداران نمونه استان گلستان نمی گذرد که صدای اعتراضات به این معرفی از گوشه گوشه استان به گوش می رسد.

برخی از شهروندان در تماس با خبرنگاران از شیوه ی این انتخابها سوال می کنند.

مردم معتقدند که ملاک تعیین شهردار نمونه علاوه بر معیارهای اداری باید میزان رضایت مندی شهروندان از شهرداریها هم باشد.

همچنین برخی از کارکنان برخی از شهرها از عدم پرداخت حقوق خود توسط برخی از شهرداران نمونه گلایه کرده و عنوان کرده اند که چرا شهرداری که نتوانسته حقوق کارکنانش را بپردازد حتی برای حداقل یک ماه، باید به عنوان شهردار نمونه معرفی شود؟
برخی از مردم سوال می کنند: در وقتی که معابر شهری ما دچار مشکل است، شهر ما با مشکل نبود سطلهای زباله دست به گریبان است و سالهاست این مشکلات به همین شکل باقی مانده است، چرا باید شهردار ما به عنوان شهردار نمونه انتخاب شود؟
برخی از شهروندان شهر مراوه تپه نیز در تماس با راه اترک عنوان کرده اند که چرا در این انتخابها نامی از تنها شهردار زن که می توان به عنوان موفق ترین شهردار استان هم از ایشان یاد کرد، نیست؟
گلالک بیگی زاده اولین شهردار زن استان گلستان است که در مدت دوران تصدی شهرداریش، فعالیتهای مختلفی در زمینه اجرای برنامه های شاد فرهنگی سالم در مراوه تپه، ساخت بزرگترین پارک استان به وسعت 15هکتار، ساخت سومین مجموعه سامانه بازیافت زباله در استان ، تامین درآمد پیش بینی شده ی فراتر از برنامه ، پرداخت حقوق کارکنان بدون عقب افتادگی و ...، می توانست از جمله ویژگیهای انتخاب وی به عنوان یکی از شهرداران موفق استان باشد که مورد ارزیابی قرار نگرفت.

سایت راه اترک منتظر پاسخ سازمان همیاری شهرداریهای استان و استانداری در خصوص معیارهای انتخاب شهردار نمونه می باشد.

انتهای پیام/رضا جامی