کد خبر

sima1

معاون فنی مدیر کل صدا وسیمای گلستان گفت: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، شبکه دیجیتال در شهرستان مراوه تپه به 85 درصد رسید.

به گزارش راه اترک، عمران صالحی، معاون فنی مدیر کل صدا وسیمای گلستان در بازدید از فرستنده دیجیتالی در حال نصب در روستای مرزی گوگدره گفت: از آنجائیکه رژیم شاهنشاهی مخالف رشد آگاهی مردم بوده و انقلاب ما برپایه توسعه اگاهی آعاز شده ، نصب این فرستنده، خدمت کوچکی به اهالی خونگرم و مرز دار گوگدره در چهلمین  سالگرد انقلاب اسلامی می باشد تا زمینه رشد آگاهی این عزیزان را در تمام عرصه های عملی، فرهنگی و ورزشی را در پیش داشته باشد.
صالحی با اشاره به تعداد فرستنده های قابل بهره برداری در دهه فجر گفت: بحمدالله به میمنت سالگرد دهه مبارک فجر در شهرستان مراوه تپه ۴ مورد فرستنده دیجیتال، به بهره برداری خواهد رسید و تا کنون ۸۵ درصد شهرستان مراوه تپه تحت پوشش فرستنده دیجیتال قرار گرفته است.
عبدالحمید دین، سرپرست معاونت برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان مراوه تپه هم در این بازدید گفت: توسعه شبکه های تلویزیونی در مناطق محروم و مرزی باعث ارتقاء سطح آگاهی علمی و فرهنگی خواهد بود.

sima1


عبدالحمید دین، ضمن تشکر از مدیریت صدا وسیمای مرکز گلستان و همچنین معاون و مهندسین واحد فنی آن مرکز افزود: استقرار فرستنده و انتقال برنامه های رسانه ملی نقش موثری در ارتقاء سطح آگاهی علمی و فرهنگی جامعه خواهد.
وی گفت: از آنجایی که دشمن برای انحراف جوانان ما بودجه های فراوانی هزینه می کند لازم است که ما هم با پخش برنامه های جذاب از تهاجم فرهنگی دشمن در مناطق مرزی جلوگیری نماییم.
وی با اشاره به در پیش بودن سفر ریاست جمهوری و دهه فجر گفت: ان شاء الله با همکاری مسئولین محترم اداراتی مانند اداره برق و مخابرات سعی می کنیم که افتتاح این پروژه در این ایام مبارک، اهالی روستای مرزی گوگدره را  در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاد نماییم، چون اهالی همیشه در صحنه روستاهای مرزی حق بیشتری بر گردن ما مسئولین دارند.
لازم به ذکر است که روستای گوگدره بواسطه وجود درختان و گیاهان دارویی و سرسبزی به گوگدره (دره سبز) معروف بوده ، وجود حدود ۵ هزار هکتار پسته وحشی در حوالی ان بعنوان یکی از رویشگاههای پسته وحشی کشور شناخته میشود.
روستای گوگدره از مرکز شهرستان مراوه تپه ۳۵ کیلومتر فاصله داشته وبا ۳۰۰ خانوار، دارای ۱۳۰۰ نفر جمعیت میباشد.
عطابردی خانی، خبرنگار افتخاری راه اترک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید