her

مدیریت آموزش و پرورش مراوه تپه از تحقق آرزوی مدارس بدون بخاری نفتی در این شهرستان، خبر داد.

به گزارش راه اترک، انتشار حوادث آتش سوزی مدارس با بخاریهای نفتی هر از چندگاهی موجب از دست دادن جان عزیزانی شده و این امر هم موجب جریحه دار شدن دل مردم می شود.

  در برخی از موارد هم زخمهای باقی مانده از سوختگیهای مدارس، هیچ وقت برطرف نشده و دانش آموزان یا معلمینی که دچار سوختگی شده اند، مجبورند سالهای سال را با همان جراحتها، سر کنند.

شهرستان مرزی مراوه تپه که در استان گلستان قرار دارد از جمله شهرستانهایی است که به خاطر بعد مسافت، پراکندگی روستاها و سختی و یا حتی صعب العبور بودن مسیرها در برخی از موارد ، هنوز همه نقاط آن از نعمت گاز بهره مند نشده اند و به تبع آن، مدارس این نقاط نیز هنوز باید از وسایل گرمایشی بجز بخاریهای گازسوز و یا سیستمهای گرمایشی استاندارد مانند پکیجها و شوفاژها استفاده می کردند.

اما حضرتقلی حاجیلی دوجی، مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مرزی مراوه تپه از پایان استفاده از بخاریهای نفتی در مدارس این شهرستان مرزی خبر داد.

حاجیلی دوجی در گفتگو با راه اترک در این خصوص گفت: امسال ما در هیچ مدرسه ای از بخاریهای نفتی استفاده نخواهیم کرد.

مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مرزی مراوه تپه گفت: ما در شهرستان مراوه تپه 140 مدرسه داریم که از این تعداد، تنها 25 مدرسه ما بدون گاز خواهند بود که این 25 مدرسه تا زمان گازکشی از سیستمهای بخاری هرمتریک و تابشی استفاده خواهند کرد.

وی ادامه داد: مدارس 9 روستای شهرستان نیز تا قبل از آغاز سرما ، کار گازرسانی و فعال شدن سیستم شوفاژ در آنها پایان خواهد گرفت.

دوجی در خصوص نصب سیستمهای شوفاژ در مدارس شهرستان گفت: ما از سازمان نوسازی و اداره گاز شهرستان بسیار تشکر می کنیم چرا که بلافاصله بعد از نصب علمکهای گاز در هر منطقه ، ابتدا اقدام به نصب سیستمهای شوفاژ مدارس در مدت بسیار کوتاه می کنند.

وی در همین خصوص گفت: در تابستان امسال، بعد از نصب علمکهای گاز در برخی از روستاهای شهرستان ، در مدت 2 هفته ، 33 مدرسه شهرستان مجهز به سیستم گرمایشی شوفاژ شده و هم اکنون این سیستمهای گرمایشی در این مدارس، فعال می باشد.

شهرستان مرزی مراوه تپه در استان گلستان قرار دارد.

انتهای پیام/رضا جامی