etelaff

نماینده گرگان و آق قلا در این نشست گفت: اگر مشکلی در مراوه تپه باشد از وزیر استمداد می گیرم تا مشکل را حل کنم .

به گزارش راه اترک به نقل از سایت عدالت خواهان ایران، اعضای مجمع نمایندگی استان گلستان شامل دکتر غلامرضا منتظری و مهندس سنگدوینی (نمایندگان گرگان و آق قلا) ، امانقلیچ شادمهر ( نماینده گنبد کاووس) ، غلامعلی کوهساری ( نماینده آزادشهر و رامیان) دکتر آریان پور (نماینده کلاله ، مینودشت ، مراوه تپه و گالیکش ) و رحمت الله نوروزی ( نماینده علی آباد کتول و دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان) شامگاه گذشته هفتم تیرماه در سالن اندیشه دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گلستان دیدار کردند .

در این دیدار دکتر سید علی طاهری رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گلستان ابتدا از حضور مجمع نمایندگان در این جلسه قدردانی کرد و در ادامه از هر کدام از نمایندگان خواست در خصوص وضعیت مجلس و عملکرد یک ماهه گذشته خود گزارشی ارائه دهند .

دغدغه ما اینست کاری کنیم تا دوباره از آقا هزینه نشود

دکتر غلامرضا منتظری نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و نایب رییس کمیسیون فرهنگی در این جلسه اظهار کرد : نمایندگان استان همدل و یکصدا هستند ، اگر مشکلی در مراوه تپه باشد از وزیر استمداد می گیرم تا مشکل را حل کنم .

منتظری گفت : خیلی از وزرا به ما گفتند شما نخستین مجمعی هستید که به سراغ ما آمدید ، پیشگامی یکی از ویژگی های مجمع نمایندگان این دوره بود ، خیلی ها گفتند این انسجامی که شما دارید را از استان دیگر تاکنون ندیده ایم و اینکه به شما امیدوار هستیم و مهمتر اینکه با آمادگی و مطالعه به سراغ ما آمدید.

وی ادامه داد: محورهای عمده ای که ما روی آن برنامه ریزی کردیم ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی ، تعیین تکلیف پتروشیمی که گامهای خوبی در این زمینه برداشته شده و ۱۴ سال استخوان در گلو بوده  ، راه اندازی منطقه آزاد تجاری اترک ، زهکشی اراضی که درکیفیت وکمیت کشت تاثیر زیادی دارد و نهایتا بازنگری در فعالیت شهرک های صنعتی است که خیلی از آنها با بخشی از ظرفیت خود کار می کنند.

نماینده گرگان و آق قلا افزود : دشمن زیاد داریم که سعی می کنند بین من و آقای سنگدوینی شکاف ایجاد کنند اما به کوری چشم دشمنان پیوند من و مهندس سنگدوینی روز به روز بیشتر و مستحکم تر شده است و این کاروان خدمت قطعا ادامه خواهد داشت.

منتظری بیان کرد : مکاتبات زیادی با رییس جمهور ، معاون اول و وزرا داشتیم که برکات زیادی داشت و با آقای قالیباف رییس مجلس هم دیدار ویژه ای داشتیم و آنچه من از مجلس می بینم مجلس امیدوار کننده است و دغدغه ما اینست کاری کنیم تا دوباره از آقا هزینه نشود.

برنامه قالیباف برای ریاست از همه بهتر بود

غلامعلی کوهساری نماینده آزادشهر و رامیان  نیز به عنوان دومین سخنران این نشست اظهار کرد : مجمع نمایندگان استان گلستان در تمام برنامه های هیات رییسه حضوری موثر داشتند و ما برنامه جناب قالیباف را بهترین برنامه برای ریاست دیدیم ، در انتخاب اعضای هیات رییسه هم از شمال کشور سید محسن دهنوی را داریم که بچه استان و همشهری خودم از آزادشهر می باشد و در حمایت از وی هر چیزی که از دستمان بر آمد انجام دادیم.

کوهساری اضافه کرد : کمیسیون ها بر اساس اولویت ها انتخاب شدند  ، در بحث استیضاح هیات رییسه که اخیرا مطرح شده بنده انتقاد کردم که چرا Fا وجود اینکه فقط یک ماه از بکار ما شروع شده چنین مسایلی مطرح شده است ، جواب مردم را چه بدهیم ، تصمیمی نداشتیم عضو هیات رییسه کمیسیون ها بشویم اما قول‌هایی گرفتیم تا عضو کمیسیون تلفیق که بودجه کشوری را برنامه ریزی می کند ، حضور داشته باشیم .

وی تصریح کرد : در کمیسیون عمران بعد از انتخابات هیات رییسه چهار اولویت اساسی داریم : قیر یارانه ای که امسال حذف شد و ما برای طرح هادی روستاها و آسفالت شهرها خیلی نیاز داریم ، مسکن اقشار کم درآمد ، از قرارگاه خاتم درخواست شد با ظرفیت تمام وارد پروژه های کشوری شود و در بحث آب و فاضلاب و تهیه آب شرب با اذن رهبری از صندوق توسعه ملی بودجه گرفته شود.

کوهساری یادآور شد : اعتقادی نداریم که حلال همه مشکلات هستیم چون این مشکلات چهار ساله بوجود نیامده که چهار ساله از بین برود ، ولی تمام سعی ما اینست که به مردم خدمت بکنیم .

در بخش بیمه مشکلات زیادی داریم

دکتر رضا آریان پور  نماینده شرق گلستان به عنوان سومین سخنرا این نشست اظهار داشت : وحدت و اجماع خوبی در بین نمایندگان استان وجود دارد ، در این یک ماه در یک چیز مشترک بودیم و آن حل مسایل و مشکلات اساسی استان بود ، دید ما استانی است و مشکل مردم مراوه تپه مشکل نماینده گرگان و آزادشهر هم هست .

آریان پور با بیان اینکه عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هست، گفت : بیمه های پایه بی ارزش شده و بیمه های تکمیلی هم نواقص و کمبودهای بیمه پایه را جبران نمی کنند ، در بخش بیمه روستایی مشکلات زیادی داریم ، برای مسایل بیمه خدمت دکتر نمکی و موهبتی رسیدیم و اعتراض خودمان را انجام دادیم .

وی افزود : در بخش توزیع عادلانه اعتبارات حوزه سلامت هم به آقایان نمکی و نوبخت اعتراض و گلایه کردم که چرا نسبت به بودجه ریزی دانشگاه علوم پزشکی گلستان اینقدر پایین است ، این بودجه کفاف نمی دهد ، در موج دوم کرونا به مشکل خورده این ، به ویروسی برخورد کرده ایم که درمان ندارد ، استراتژی وزارت بهداشت فاصله گذاری و قرنطینه است که این دو روش نیاز به اقتصاد قوی دارد که از مردم حمایت کند از این رو مردم دیگر کمتر رعایت می کنند و به کار روزانه خود مشغول شده اند و کمتر رعایت می کنند.

آریان پور خاطرنشان کرد : الان دیگر قابل قبول نیست که پزشک و پرستار را از دست بدهیم و اگر چنین شود ناشی از سهل انگاری است ، نمی شود با دست خالی پزشک و پرستار را به جنگ کرونارفرستاد و باید امکانات را فراهم کرد.

نمایندگانی مجلس یازدهم انقلابی ، ارزشی ، جهادی و عدالت محور هستند

امانقلیچ شادمهر  نماینده مردم گنبد کاووس و داشلی برون در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست گفت : در اوایل فروردین ماه در همین مکان مقدس قسم خوردیم که همگی این راه چهار ساله را با هم برویم ، همدلی از همزبانی بهتر است و همانطور که حضرت اقا می گوید باید به فکر حل مشکلات مردم باشیم .

شادمهر اذعان کرد : مجلس یازدهم آخرین امید مردم است لذا امیدواریم که بتوانیم با فعالیتهای موثر برای مردم امیدآقرینی کنیم .
وی اضافه کرد : مصمم هستیم در بحث اقتصاد و معیشت مشکلات را حل کنیم ، نمایندگانی که به مجلس راه یافتند انقلابی ، ارزشی و جهادی هستند و خصوصیت عدالت محوری دارند و می بتوانند در مجلس نقش افرینی کنند.

شادمهر با اشاره به اینکه عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم هستم ، بیان کرد : سعی می کنم در این کمیسیون از حقوق اساتید و دانشگاهیان ، فرهنگیان و دغدغه های آنها و بازنشستگان حمایت داشته باشم .

نماینده گنبدکاووس ادامه داد : داشتن دغدغه گنبد فقط مختص به من نیست ، همه نمایندگان استان دغدغه گنبد را دارند و ما سعی داریم استانی فکر کنیم ، امید که بتوانیم در سطح کشور هم نیروسازی کنیم .

شادمهر افزود : تنها مجمعی هستیم که همدل هستیم و طبق گفته وزرا هیچ استانی اینطور متحد پیش ما نیامدند اما ما همدلانه دنبال توسعه استان هستیم و قشری و حوزه ای برخورد نکردیم .

مهندس رمضانعلی سنگدوینی  نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی آخرین فردی بود که در نشست با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان سخنرانی کرد .

کاروان خدمت ظاهری نیست بلکه یک تعهد به مردم است

سنگدوینی افزود : در مجمع نمایندگان مجلس یازدهم استان وفاق و همدلی وجود دارد و ما خوشحالیم و مردم هم خوشحالند و این مسیر تا آخر طی می شود  ،عده ای دنبال این مسیر بودند که بین من و دکتر منتظری اختلاف و جدایی بیندازند ولی ما وارد عمل شدیم و حقیقتا دکتر هم می داند که با تمام وجود کنار هم هستیم و با ضرس قاطع بر روی این موضوع پافشاری خواهیم کرد.

وی در ادامه صحبتهای خود اظهار کرد : کاروان خدمت ظاهری نیست بلکه یک تعهد به مردم است و به آقای نوروزی دبیر مجمع نمایندگان پیشنهاد می کنم که فصلی یک بار این کاروان خدمت به صورت استانی برگزار شود تا مردم استان نمایندگان خود را ببینند ، بنده فقط نماینده گرگان نیستم بلکه نماینده استان و کشور هم هستم .

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد : در سال ۹۹ دولت طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس ۲۵۰ هزار میلیارد کسری بودجه دارد و نفت را هم ۵۵ دلار بستیم لذا با چالش کمبود منابع روبرو هستیم اما ما آدم های سختی هستیم و در سخت ترین شرایط بعد از انقلاب وارد مجلس شدیم ، آدم های سخت برای شرایط سخت بوجود آمده اند.

سنگدوینی اضافه کرد : ما در اکثر رتبه ها جزو استان‌های اخر هستیم ، همه چی داریم ولی هیچی نداریم ، مدیر دستگاه اجرایی باید دنبال کاروان خدمت بیاید ، مدیر باید خودش به میان مردم برود نه ما او را ببریم ، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان بزرگترین دانشگاه کشور است ، بهشان گفتم چیکار کردین ؟ آیا توانستید تولید گندم را از هکتاری ۴ تن به ۸ تن برسانید ؟ پارک علم و فناوری باید در دانشگاه علوم کشاورزی مستقر شود تا این مسایل را دنبال کند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس بیان کرد : در خصوص پتروشیمی در جلسه با استاندار از او خواستم که در خصوص وضعیت پتروشیمی نظر مشخصی بدهد که آره یا نه ، ولی من به عنوان یک متخصص حوزه نفت و انرژی می گویم که می شود پتروشیمی گلستان را انجام داد و از استاندار تشکر می کنم که در جلسه شورای تامین این موضوع را طرح کرد.

سنگدوینی گفت : ما در استان مشکل سرمایه گذار داریم ، امروز در نمازخانه سرمایه گذاری را دیدم که می خواست کسب و کاری راه بیندازد و دوهزار شغل ایجاد کند اما گیر کوچکی داشت .

وی در پایان اظهار داشت : نیروهای انقلابی ، ولایتی و جهادی هیچوقت از حرکت باز نمی ایستد.