رادیوفردای آمریکا از علنی کردن خیانت رژیم صهیونیستی به امارات و بحرین پرده برداشت.

به گزارش راه اترک، می گویند: حتی دشمنان هم خائنین را دوست ندارند.

چندی پیش بود که سران امارات متحده عربی و بحرین به بهانه صلح در فلسطین و جلوگیری از الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی، طرح رسمیت بخشیدن به رژیم صهیونیستی را علنی کردند.

هرچند این رسمیت بخشی همراه با وعده های توخالی آمریکایی مبنی بر فروش F35 به امارات و بحرین همراه بود، ولی در این پیمان نامه تنها طرف عرب به وعده هایش عمل کرد و طرف آمریکایی نه هواپیمایی داد و نه کاری برای بحرین و امارات انجام داد.

حتی طرف صهیونیست نیز که قول داده بود کاری به کرانه باختری نداشته باشد، در تازه ترین اقدامات خصمانه اش دست به شهرک سازی جدید در کرانه باختری زد.

رادیوفردا در این خصوص نوشت:«بر اساس تازه‌ترین گزارش گروه ناظر «صلح اکنون» که ساخت‌وسازها در کرانه باختری را رصد می‌کند، با احتساب مجوز‌های صادره در این هفته، طرح‌های خانه‌سازی برای اسکان اسرائیلیان در شهرک‌ها در طول سال ۲۰۲۰ به رکوردی تازه افزایش یافته و به مجموع ۱۲۱۵۹ خانه رسیده است.

اما موافقت‌های جدید، نخستین مجوزهای انبوه‌سازی خانه‌ها در شهرک‌ها بعد از توافق‌های صلح اخیر اسرائیل با امارات متحده عربی و بحرین است.»

خیلی از تحلیل گران سیاسی، توافقات انجام شده در منطقه را شکل عملی معامله قرن برشمرده اند که شکل نرم در حال پیاده سازی است.

هنوز مقامات فریب خورده اماراتی و بحرینی واکنشی به این خیانت صهیونیستها نداده اند.

انتهای پیام/رضا جامی