کد خبر

govaido1

یک تحلیل گر سیاسی در خصوص اظهار نظر گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا در حمایت از حمله نظامی آمریکاییها برای حمایت از او گفت: این عمل گوایدو، نهایت مزدوری یک انسان را می رساند.

به گزارش راه اترک، چندی پیش و بر اساس یک برنامه ریزی مداخله جویانه آمریکایی، رئیس مجلس کشور ونزوئلا اعلام کرد که رئیس جمهور موقت ونزوئلاست و بلافاصله هم آمریکا از او حمایت کرد.

بعد از این حمایت و در یک اقدام از پیش تعیین شده قبلی، چند کشور اروپایی نیز از گوایدو حمایت کردند و این از نظر اکثر سیاستمداران جهان، یک مداخله در امور داخلی محسوب شده و محکوم شد.

حتی سازمان ملل هم از این اقدام حمایت نکرد.

اما در تازه ترین اظهار نظرهای انجام شده ، گویا قرار است که آمریکا با یک حمله نظامی به ونزوئلا، دولت فعلی این کشور را ساقط کرده و حکومتی دست نشانده را به جای دولت مردمی این کشور قرار دهد.

در این بین گوایدو، که رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا است، بدون در نظر گرفتن نتایج این حمله بیگانگان به کشورش، از این حمله دفاع کرده و آن را برای رسیدن به خواسته اش که رئیس جمهور شدن در ونزوئلاست، ضروری می داند.

خبرگزاری آناتولی در این خصوص نوشت:«خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان و رئیس مجلس ملی ونزوئلا که خود را به‌ عنوان رئیس جمهور موقت این کشور معرفی کرده، احتمال مداخله نظامی کشورهای خارجی برای حل "بحران انسانی" در کشورش را رد نکرد.وی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به این مداخله اجازه خواهد داد یا نه، اظهار داشت: به عنوان مخالفان (دولت) هر اقدامی که ضرورت داشته باشد را انجام خواهیم داد.»

قضاوت در خصوص این افراد که رسیدن به یک مقام را حتی به ریختن خون هم وطنانش توسط بیگانگان ترجیح می دهد، با تاریخ خواهد بود.

انتهای پیام/میرزایی، تحلیل گر مسائل سیاسی راه اترک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید