کد خبر

frudgahkalaleh

فرودگاه قدس کلاله، اولین فرودگاه ساخته شده در استان گلستان است.

به گزارش راه اترک، ساخت فرودگاه یکی از پرهزینه ترین زیرساختها در هر کشوری است.

فرودگاه قدس کلاله در استان گلستان قرار دارد.

زمان ساخت آن به قبل از انقلاب اسلامی برمی گردد و به عنوان اولین فرودگاه اصولی ساخته شده در شمال کشور (استان گلستان) شناخته می شود.

طول باند این فرودگاه بالای 2 کیلومتر است.

در ابتدا از این فرودگاه، اعیان و اشراف و شاهزاده های رژیم طاغوت استفاده می کردند.

بعد از انقلاب، استفاده از فرودگه قدس کلاله به عنوان یک فرودگاه کشاورزی(سمپاشی مزارع) مطرح شد و سالها به این شکل مورد بهره برداری قرار گرفت.

یک سال در دهه 70 مورد بهره برداری به عنوان فرودگاه پروازی به مقصد تهران به بهره برداری رسید ولی این افتتاح یک سال بیشتر دوام نداشت و مسئولین استانی با تاسیس فرودگاه گرگان، ادامه کار فرودگاه قدس را به کما بردند.

تلاش مسئولین شهرستانی و توجیهات اقتصادی انجام شده بالاخره موجب شد در دولت نهم و دهم ، دوباره این فرودگاه به بهره برداری برسد.

اما قیمتهای بالای بلیط و رقابتهای سخت انجام شده برای زمین زدن توسعه شرق گلستان موجب قطعی چندباره این افتتاح ها می شد.

در سال 97 بالاخره و برای ششمین بار، این فرودگاه با قیمت بلیط 90 هزار تومانی به بهره برداری رسید ولی این بهره برداری جدید نیز با کارشکنی مواجه شد.

قیمتهای بلیط گرگان و ابطالهای مکرر پروازهای کلاله و افزایش ناگهانی بلیطهای پرواز کلاله موجب شد تا در نهایت ششمین پرواز هم به مقصد نرسد.

و حالا میلیاردها تومان هزینه بیت المال به خاطر حسادت برخی نگاهها بر زمین مانده و منتظر تدبیری مناسب برای توسعه شرق گلستان است.

انتهای پیام/جامی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید